1218 mesto 0

3079 Tripleta stoprocentnog Bajerna, a sve je počelo od Zvezde!

Sportske.net
Sportske.net · 23.08.2020 23:18

Fudbaleri minhenskog Bajerna osvojili su Ligu šampiona za sezonu 2019/20. Po mnogo čemu specifična sezona, ostaće upamćena kao i jedna od najboljih u istoriji kluba iz Minhena. Osvojili su duplu krunu u Nemačkoj, iako su sredinom sezone promenili trenera, Hansi Flik je preuzeo ekipu od Nika Kovača i ostvario neverovatan rezultat. Posebno će njihov učinak u Ligi šampiona ostati upamćen, jer su do titule došli sa maksimalnim učinkom! Bajern je savladao svakog protivnika sa kojim se ove sezone susreo u elitnom takmičenju, sve je počelo pobedom protiv Crvene zvezde na "Alijanc Areni" 18. septembra rezultatom 3:0. Interesantno je da je prvi gol protiv Zvezde, prvi gol u LŠ ove sezone za Bavarce postigao Kingsli Koman, koji je u finalu postigao i poslednji. Usledila je pobeda 7:2 protiv Totenhema u gostima, pa tesan trijumf protiv Olimpijakosa (3:2), potom i nešto lakši (2:0), pa onda "šestica" na "Marakani" protiv srpskog šampiona. Grupnu fazu okončali su trijumfom od 3:1 protiv Sparsa. A onda, 3:0 protiv Čelsija u Londonu u prvom meču osmine finala, na revanš smo čekali do osmog avgusta, slavili su u Minhenu sa 4:1 i overili vizu za završni turnir u Lisabonu. Onda istorijskih 8:2 protiv Barse, pa 3:0 protiv Liona i večeras minimalac protiv Pari sen Žermena. Impresivna sezona Bajerna, o kojoj će se dugo pričati.

Viđeno: 1
Poseta: 0

Pročitaj izvorno

• Newsletter svaki dan!

Možete dobiti 10 najvažnijih vesti oko podneva u dnevnom newsletteru. Pritisnite taster i poslaćemo samo najvažnije vesti, bez spama.

ili se registrujte

• Novosti sa izvora
    Sportske.net Sportske.net
    • 1

Posle ovakvih reči, Luka, idi!
      Sportske.net · danas 10:59

Ni nakon što je posle čak 252 dana zauzeo mesto startera, iznudio crveni karton za Emersona, nije bilo dovoljno da madridski mediji popuste prema Luki Joviću. Naprotiv, Srbin je bukvalno "razapnut" od strane Marke, i nešto blaže Asa, koji su najbliži upravi Reala, a to znači samo jedno - pritisak na Luku da ode. I sam Zinedin Zidan je lično poručio Luki Joviću da su mu potrebni minuti i tim… Pročitaj više

311 sveže

• 2

Noćas puče bomba, Pep sada ima SVE! (foto)
      Sportske.net · danas 09:21

Što Pep poželi, on to i dobije! Nakon što je prošlu sezonu "prokockao" zbog rupe u srcu odbrane, koju je morao da krpi najčešće Fernandinjo uz Laporta, Gvardiola je ovog leta doveo i drugog štopera! Nakon Nejtana Akea, noćas je put Mančestera krenuo i Ruben Dijaz iz Benfike! Fabricio Romano je pod svojom čuvenom krilaticom "here we go" potvrdio da će Siti platiti Dijaza 55 miliona evra + Nikolas Otamendi,… Pročitaj više

221

• 3

Ovo nije bilo ni u vreme Milojevića, Dekijeva Zvezda bez milosti u Superligi!
      Sportske.net · 26.09.2020 19:48

Devet kola, devet pobeda, uz gol razliku 31:3! To je učinak Crvene zvezde od početka sezone u Linglong Superligi, a najnoviji, deveti trijumf ekipa Dejana Stankovića upisala je večeras protiv Mladosti u Lučanima rezultatom 4:0! Mnogi su verovali da će posle gostovanja Proleteru u petom kolu, kada je Zvezda slavila sa minimalnih 1:0, naredni mečevi biti teži za aktuelnog šampiona, ali umesto toga, Stankovićev tim je počeo da beleži jednu… Pročitaj više

194

• 4

1
      Jovićev beg pogurao Real ka prvoj pobedi, pričaće se o sudijskim odlukama! (video)
      Sportske.net · 26.09.2020 22:56

Fudbaleri madridskog Reala slavili su u meču sa dva preokreta protiv Real Betisa kao gosti, na kraju je bilo 2:3 (2:1) u korist "Los Blankosa". Poveli su u 14. minutu, Benzema je bio uporan na desnoj strani, uspeo je da ubaci loptu pred gol rivala, na pravom mestu se našao Valverde i postigao prvi gol Reala u novoj sezoni. Ipak, u 35. minutu domaći igrači stižu do izjednačenja, konačno je… Pročitaj više

51

• 5

1
      Čudesni Lebron, Lejkersi igraju za prsten! (video)
      Sportske.net · danas 09:07

Denver je posle preokreta ostao bez goriva. Parirali su, dobili jednu utakmicu, bilo je i problematičnih odluka sudija tokom serije, Marej je igrao sa načetim kolenom, ali nijednog trenutak finale Lejkersa nije dolazilo u pitanje. Posle deset godina, kao omaž Kobiju, Lejkersi će igrati za prsten. Posao u poslednjoj petoj utakmici serije završio je Lebron, preuzeo je palicu od Dejvisa, napravio novi tripl-dabl, 38 poena, 16 skokova i 10 asistencija.… Pročitaj više

45

• 6

1
      ''Delijama'' tek sad nije jasno kako je Omonija izbacila Zvezdu (TVITOVI) (foto)
      Sportske.net · 26.09.2020 20:08

Navijači Crvene zvezde mogu sa dosta optimizma da čekaju utakmicu u Jermeniji protiv Ararata, gde će se tim Dejana Stankovića boriti za ulazak u Ligu Evrope. Danas su crveno-beli nastavili niz ubedljivih pobeda u domaćem šampionatu, ovoga puta na gostovanju u Lučanima protiv Mladosti (4:0), pa i posle devet odigranih kola imaju stopostotni učinak. I danas su Zvezdini fudbaleri ''torpedovali'' gol rivala, uputili su ukupno 15 šuteva na gol, od… Pročitaj više

37

• 7

1
      Juventus prodaje, ova imena su u igri za nova pojačanja šampiona!
      Sportske.net · danas 10:13

Juventus će večeras u Rim, posle lake startne pobede čeka ih mnogo teži protivnik, Roma, koja nije dobro startovala, ali je uvek silno motivisana protiv "Bjankonera". Juventus je u prošlosti često gubio u Rimu, mada su neki mečevi bili nevažni, prošle godine je u nebitnoj utakmici Sari izveo drugi tim u Torinu, pa je "Vučica" potvrdila peto mesto. Ali, prošlog januara na krcatom "Olimpiku" Juventus je lako pobedio. Favoriti jesu,… Pročitaj više

33 sveže

• 8

1
      Sjajno, treća pobeda Paunovog Redinga! (video)
      Sportske.net · 26.09.2020 18:16

Treće kolo Čempionšipa i treća pobeda fudbalera Redinga, ovoga puta su savladali Kardif na gostovanju rezultatom 1:2 (0:0). U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon samo dva minuta igre u drugom delu gosti stigli do prednosti. Odličan centaršut Olisea, Morison je bio najviši u skoku u kaznenom prostoru "Plavih ptica", odlično je zahvatio loptu glavom i doneo prednost Redingu. U 66. minutu je bilo i 2:0, domaći igrači… Pročitaj više

32

• 9

1
      Snovi su, ipak, snovi - Barsa "smanjila" na 8:3, i to nije sve!
      Sportske.net · danas 09:44

Da li možete da zamislite da jedan igrač, posle onih 8:2 u Lisabonu, na stolu ima ponude Bajern Minhena i Barselone, i on odluči da odbije Bavarce, jer je Kamp Nou njegov dečački san! Fabricio Romano, ali i svi katalonski i holandski mediji preneli su da Seržinjo Dest danas stiže u Barselonu na lekarske preglede i potpis ugovora. On se sinoć oprostio od svojih saigrača, posle pobede nad Viteseom i… Pročitaj više

25 sveže

• 10

Hihon slavi Đurđevića, projektil srpskog fudbalera za špice! (video)
      Sportske.net · 26.09.2020 21:27

Fudbaleri Sporting Hihona slavili su u trećem kolu španse Segunde protiv Đirone sa 2:0 (0:0) na svom stadionu. Najpre su u 15. minutu ostali sa igračem manje, Gaspar je zaradio direktan crveni karton. Potom je i Uroš Đurđević zaradio žuti karton u 37. minutu, ali se u drugo poluvreme ušlo sa izjednačenim snagama, jer su i gostli ostali sa desetoricom, Frankeska je zaradio direktan crveni u sudijskoj nadoknadi. Domaćin je… Pročitaj više

21

• 11

Zvezdina borba za milione nije gotova, četvorica otpisanih i trojica na čekanju!
      Sportske.net · danas 10:32

Nakon utakmice u Lučanima, ekipa Crvene zvezde može da se okrene narednom izazovu koji može da im donese milione evra. Radi se o meču u Jerevanu protiv Ararata, Crvena zvezda će pokušati da se domogne Lige Evrope i da tako ima uspešnu sezonu što se tiče finansijskog dela. U suprotnom slučaju, slede velike prodaje. Ko je na čekanju? Pre svih, mladi Gavrić koji je možda i najbolji igrač Crvene zvezde… Pročitaj više

20 sveže

• 12

3
      Ludilo - 100 minuta fudbala, sudija svirao kraj, pa se predomislio, Junajted se provukao!
      Sportske.net · 26.09.2020 15:30

Mančester Junajted je pobedio Brajton u gostima rezultatom 3:2 u ludoj utakmici i posle 100 minuta fudbala. Brajton je bio bolji rival, i od početka je jasno stavio do znanja da ga ne zanima što je preko puta veliki Mančester Junajted. Poterov tim je, za razliku od Solskjerovog, imao ideju i znao je šta treba da radi u napadu i utisak je da su stative sačuvale bodove Junajtedu. Tragičar je… Pročitaj više

20

• 13

2
      Real VARdrid - Sezona 2, epizoda 1 (foto)
      Sportske.net · danas 10:21

Real Madrid ne može da pobedi bez kontroverzi i da VAR ne bude glavna tema, pa je tako i danas. Real je uz dosta muke uspeo da preokrene i pobedi Betis rezultatom 3:2, tek kada su Andalužani ostali sa igračem manje. Ipak, nakon utakmice grmi cela Španija, koja podseća da je VAR po ko zna koji put bio na strani Reala. Najpre, situacija u kojoj je Luka Jović pobegao i… Pročitaj više

18 sveže

• 14

Poluvreme - Zvezdina deca ''lome'' Lučance! Počela ''licitacija'', koliko vrede Gavrić i Nikolić? (TVITOVI)
      Sportske.net · 26.09.2020 18:47

Završeno je prvo poluvreme utakmice devetog kola Superlige između Mladosti i Crvene zvezde, a aktuelni šampion posle 45 minuta vodi sa 1:0. Jedini gol u ovom delu igre postigao je mladi Željko Gavrić u 37. minutu meča, na asistenciju još jednog U21 igrača Veljka Nikolića, koji je u Kataijevom stilu probio po levoj strani kaznenog prostora, poslao loptu na liniju peterca, odakle ju je Gavrić poslao u mrežu. Zvezda je… Pročitaj više

16

• 15

2
      Meč o kojem će se pričati, odbrana zakopala Čelsi, Lampard slavi decu kluba! (video)
      Sportske.net · 26.09.2020 20:29

Remi na "Hotornsu" na kraju, VBA je imao tri gola viška n poluvremenu, Čelsi je u sudijskoj nadoknadi uspeo da dođe do boda, 3:3 (3:0) na stadionu povratnika u elitni rang. Puleni Slavena Bilića su stekli tri gola prednost za samo 28 minuta igre! Poveli su već u četvrtom minutu, katastrofalna greška Alonsa, poklonio je loptu protivniku na oko 40 metara od svog gola, Pereira potom proigrava Kaluma Robinsona, koji… Pročitaj više

11

• 16

2
      Rastanak odmah posle pobede Ajaksa - Barselona dobija pojačanje! (foto)
      Sportske.net · 26.09.2020 23:56

Ono o čemu se poslednjih dana intenzivno pričalo i pisalo, večeras je dobilo još jednu potvrdu! Barselona će koliko sutra dobiti novo pojačanje, a to će biti 19-godišnji bek Ajaksa Seržinjo Dest! Ajaks je večeras na svom terenu odigrao prvenstveni meč protiv Vitesea, dobio ga je sa 2:1, a Dest je na terenu proveo poslednjih desetak minuta. Nedugo pošto je meč završen, stigla je informacija da se Dest u svlačionici… Pročitaj više

9

• 17

3
      Ludnica na ''Meaci'', košmarno veče Dušana Vlahovića!
      Sportske.net · 26.09.2020 22:44

U meču drugog kola Serije A, Inter je posle brojnih preokreta uspeo da savlada Fiorentinu sa 4:3, iako je do par minuta pre kraja izgledalo da će bodovi otići u Firencu. Već posle tri m inuta problemi za Inter, pošto je Kuame doveo goste u vođstvo na asistenciju Bonaventure, a petnaestak minuta kasnije bio je najpre dosuđen penal za Inter zbog kontakta Lautara Martineza i Kaseresa u kaznenom prostoru Fiorentine,… Pročitaj više

7

• 18

3
      Mbape se odriče ogromnog novca da bi ostvario san!
      Sportske.net · 26.09.2020 13:39

Kilijan Mbape je odbio da potpiše novi ugovor sa Pari Sen Žermenom, kako bi sebi olakšao transfer u Real Madrid narednog leta. Mbapeov trenutni ugovor ističe juna 2022. godine, sledećeg leta ulazi u poslednju sezonu, što automatski znači da će PSŽ morati da pregovara i proda ga kako bi zaradio nešto od njegovog odlaska. Jasno je da se iza svega krije Real Madrid, koji je ovog leta odlučio da stopira… Pročitaj više

7

• 19

4
      Kakav šok, VBA za pola sata napunio mrežu Čelsija! (video)
      Sportske.net · 26.09.2020 19:10

Fudbaleri Čelsija gostuju u trećem kolu Premijer lige ekipi Vest Bromvič Albiona, Lampard je izveo jako ofanzivno nastrojen sastav, ali ne vredi. Ekipa Slavena Bilića je za 28 minuta stigla do tri gola prednosti! Poveli su već u četvrtom minutu, katastrofalna greška Alonsa, poklonio je loptu protivniku na oko 40 metara od svog gola, Pereira potom proigrava Kaluma Robinsona, koji matira Kabaljera. A onda, 25. minut, katastrofa kapitena Tijaga Silve,… Pročitaj više

6

• 20

4
      Koliki je sada dug Partizana?
      Sportske.net · 26.09.2020 12:53

FK Partizan je u problemu, pisali smo vam jutros o potencijalnim prodajama koje će morati da uslede ukoliko klub želi da normalno funkcioniše. "Žurnal" danas prenosi informaciju da je klub iz Humske u velikom problemu pošto je ukupni dug narastao na 31 milion evra. Ipak, napominje se da nije uračunato 10 miliona evra, novac koji stiže nakon transfera Strahinje Pavlovića u Monako. Situacija, dakle, i nije toliko alarmantna, ali je… Pročitaj više

6

The most popular news from the same source for the last week
    • 1

1
      Partizan opet igra produžetke!
      Sportske.net · 24.09.2020 20:48

Posle regularnih 90 minuta, Šarlroa - Partizan 1:1 u meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, pa ovaj duel odlazi u produžetke, baš kao i u prošlom kolu u Moldaviji, kada je Partizan eliminisao ekipu Sfintula. Utakmica je počela borbeno sa obe strane, gledali smo ravnopravnu igru sve do 10. minuta, kada je domaćin poveo iz prve prave prilike, i to posle kornera. Golman i kapiten Partizana Vladimir Stojković je… Pročitaj više

148

• 2

1
      Novak NEPOBEDIVI osvojio i Rim!
      Sportske.net · 21.09.2020 19:06

Novak Đoković je uspeo da osvoji svoju 36. masters titulu u karijeri pošto je u finalu Rima savladao Dijega Švarcmana sa 7:5 i 6:3. Uskoro opširnije... Pročitaj više

129

• 3

Konačno Falćineli, a onda i gol sezone i potvrda da je on morao da igra! (video)
      Sportske.net · 20.09.2020 21:26

Crvena zvezda je ugostila Voždovac i posle 20 minuta je stekla dva gola prednosti. Najpre je pogodio Falćineli, posle asistencije Rodića, iz ne baš lake pozicije. I onda, samo nekoliko minuta kasnije, Gavrić je postigao jedan od najlepših golova u poslednjih nekoliko godina na našim stadionima. Oslobodio se driblingom svog čuvara, a onda pogodio same rašlje. Navijači Crvene zvezde, a i fudbalska javnost u Srbiji, prethodnih dana je baš složna… Pročitaj više

72

• 4

2
      Prodaja je obaveza, ovo je Partizanov način da zaradi 20 miliona i neće previše boleti?!
      Sportske.net · 26.09.2020 10:50

Partizan je očekivao veliku zaradu od učešća u Ligi Evrope, samo od bonusa su mogli da zarade minimum 3 miliona evra, ostatak od potencijalne prodaje ulaznica, sponzorskih ugovora, pobeda i nerešenih ishoda, pa i samog rasta cena fudbalerima. Partizan je ostao bez očekivane zarade sa evropske scene, pa je od učešća u prvom, drugom i trećem kolu kvalifikacija inkasirao ukupno 780.000 evra. Ostaće samo troškovi, pa je jasno da crno-beli… Pročitaj više

67

• 5

Jokić kao Roki Balboa, koš za NEVERICU! (video)
      Sportske.net · 23.09.2020 08:23

Denver je ostao na nogama i uzvratio, smanjili su na 2:1, neće se lako predati. Odigrali su sjaju odbranu, bili na +18 posle tri četvrtine, ali su Lejkersi veliki tim. Usledila je sedija 19:2, tim iz Kolorada je izgubio šest lopti, tri im je ukrao akgresivni Rondo. Ali, nije bilo daha za preokret najboljeg tima na Zapadu. Spustili su se na -3, no par trojki Mareja, šut sa "parkinga" u… Pročitaj više

64

• 6

13
      Da, 45 minuta je dovoljno, zašto smo danas dobili transfer godine?!
      Sportske.net · 20.09.2020 19:51

Dok je sa jedne strane bio tim koji će ovog leta potrošiti 300 miliona evra da renovira tim i napravi ga dostojnim borbe za vrh Premijer lige, na drugoj smo videli 10 puta manje plaćenog jednog igrača, komadića koji nedostaje za savršeni Liverpul. Da, usudiću se da kažem da je 45 minuta bilo dovoljno da Tijago Alkantara bude proglašen najboljim transferom ove baksuzne 2020. godine. Pre svega, takav igrač, u… Pročitaj više

59

• 7

3
      Tuguje se u upravi Partizana, citiraju se stihovi, misli velikana... (foto)
      Sportske.net · 25.09.2020 10:23

Kako je Partizan uspeo da za nekoliko meseci prospe sve ono što je pre godinu dana u ovo vreme radio na evropskoj sceni, kada su se i oni koji nisu njegovi navijači divili načinu na koji su nas crno-beli predstavljali i iskreno žalili što nisu izborili i proleće u Evropi, koje su i igrama i kvalitetom zaslužili? Gotovo ista ekipa, sa izuzetkom štopera Strahinje Pavlovića i sada sa Miljkovićem umesto… Pročitaj više

58

• 8

2
      Zvezdino saopštenje, crveno-beli zahtevaju otkaze!
      Sportske.net · 20.09.2020 23:04

Samo nekoliko minuta pošto je Crvena zvezda pobedila Voždovac rezultatom 6:0, stiglo je i saopštenje crveno-belih povodom utakmice Zlatibor - Partizan. Podsetimo, ranije danas, crno-beli su slavili rezultatom 1:0, golom iz penala, koji je izazvao brojne reakcije, pa tako i saopštenje sa Marakane. Crveno-beli su zatražili smenu Milana Karadžića, ali i da se sudije sa današnjeg meča suspenduju. Saopštenje Crvene zvezde prenosimo u celosti. "Blamaža za blamažom. Tako izgleda suđenje… Pročitaj više

56

• 9

28
      Kraj Partizanovih evropskih snova (video)
      Sportske.net · 24.09.2020 21:26

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u plej-of fazu kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su večeras posle produžetaka poraženi u Belgiji od ekipe Šarlroa rezultatom 2:1. U regularnom toku meča rezultat je bio 1:1. Utakmica je počela borbeno sa obe strane, gledali smo ravnopravnu igru sve do 10. minuta, kada je domaćin poveo iz prve prave prilike, i to posle kornera. Golman i kapiten Partizana Vladimir Stojković je zaustavio… Pročitaj više

55

• 10

1
      ATP lista, kalkulacije - Nije Nadal Novakova najveća pretnja, ali je izvesno da će još dugo vladati!
      Sportske.net · 21.09.2020 21:11

Odlukom ATP-a da se ove sezone ne mogu gubiti poeni osvojeni prošle sezone, već samo dobijati u slučaju boljeg plasmana u odnosu na prethodnu sezonu, dovele su do toga da Novak skoro sigurno neće izgubiti prvo mesto na ATP listi do kraja sezone. Zapravo, veća pretnja mu je Dominik Tim nego Rafael Nadal imajući u vidu da Nadal ne može da dobije bodove na Rolan Garosu, a da je Tim… Pročitaj više