473 Postaje dosadno, Zvezda SUROVA i u derbiju kola!

Sportske.net
Sportske.net · 18.10.2020 21:45

Postaje dosadno, Zvezda SUROVA i u derbiju kola!

Posle pobede od 38 poena razlike nad Cibonom u prvom kolu, pa ''plus 31'' protiv Borca u drugom, košarkaši Crvene zvezde večeras su deklasirali i ekipu barskog Mornara! U utakmici koja je trebalo da bude derbi trećeg kola ABA lige, s obzirom da je Mornar odlično započeo sezonu i u ABA ligi, i u Evrokupu, Zvezda je slavila sa 93-62 i nastavila ovaj impresivni niz veoma ubedljivih pobeda u regionalnom takmičenju. Očakivela se odlična utakmica, zanimljiva borba dve kvalitetne ekipe, ali to je viđeno samo u prvoj četvrtini kada je Mornar bio ravnopravan i donekle u drugoj, kada je Zvezda počela da ''steže'' odbranu i da pravi dvocigrenu prednost. Na popluvremenu je još i bilo nade za Mornar, rezultat je tada bio 46:36 u korist Crvene zvezde, ali u nastavku potpuna dominacija ekipe Saše Obradovića i razlika se iz minuta u minut sve više uvećavala, a Barani su pravili sve više grešaka u napadu. Do kraja se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će Zvezda dobiti ovaj meč i da li će razlika opet biti iznad 30 poena u njenu korist. Imala je Zvezda i 80:49 početkom poslednjeg kvartala, ali onda je malo ''smanjila gas'', pa je Mornar svoj večerašnji poraz do kraja učinio podnošljivijim. Džordan Lojd je sa 16 poena i sedam asistencija ponovo bio najbolji u Zvezdi, Davidovac je zahvaljujući boljokj igri u drtugom poluvremenu stigao do 13 poena. Lengston Hol je upisao 12, a Jagodić-Kuridža 11 poena. Posdebnu pažnju izazvali su nastupi novog Zvezdinmog centra Emanuela Terija koji se istakao u prvom poluvremenu, a na kraju je meč završio sa šest poena i sedam skokova i povratnika Tejlora Ročestija, koji je večeras upisao po sedam poena i asistencija. Kod gostiju jedni dvocifren Džejkob Pulen sa 12 postignutih poena.